naglowek

Protest Stowarzyszenia „Niklot” przeciwko marszowi środowisk homoseksualnych

List otwarty do Pani Prezydent Warszawy

Warszawa, 12. 07. 2010

Szanowna Pani
Hanna Gronkiewicz - Waltz
Prezydent m. st. Warszawy

Szanowna Pani Prezydent!

Stanowczo protestujemy przeciw organizowaniu w granicach stolicy naszego kraju w dn. 17 lipca 2010 przemarszu środowisk homoseksualnych.

Uważamy, że imprezy promujące homoseksualizm są potencjalnym zagrożeniem dla wspólnoty narodowej i jako takie powinny być zakazane.

Po pierwsze zalecają one postawy nienaturalne, które jeśliby się naprawdę masowo rozpowszechniły mogłyby doprowadzić do wygaśnięcia społeczności wśród której by zatriumfowały.

Po drugie jest stwierdzonym naukowo faktem że środowiska homoseksualne są bardziej podatne na niektóre choroby i zjawiska patologiczne. Dodatkowa reklama takich zachowań jest sprzeczna z zasadą ochrony zdrowia społeczeństwa, którą powinny kierować się wszelkie władze publiczne.

Czytaj więcej...

Antywalentynki 14 lutego 2009 - Walentynki nie biorę!

PlakatZmiany kulturowe wywołane przeobrażeniami politycznymi i gospodarczymi, jakie zachodzą w naszym kraju wymknęły się spod kontroli jakiegokolwiek ministerstwa czy rządu. Z pozoru niegroźne i niemrawe „święto-nie-święto”, jakie pojawia się na naszych ulicach i na ekranach naszych telewizorów oraz komputerów w połowie lutego, wywołuje u trzeźwo myślących osób dreszcz niepokoju. Niepokoju oczywiście o naszych następców, o pokolenie młodych Polaków.

Młodzież nasza bez trudu przyjęła i rokrocznie kultywuje, interesującą z punktu widzenia społecznego i socjologicznego „tradycję”. Tradycję, która nie została przekazana przez starsze pokolenie, lecz stworzona przez dużą grupę drobnych sprzedawców pocztówek i kiczowatych pamiątek, wspomaganych przez nie mających NIC do przekazania dziennikarzy oraz producentów telewizyjnych seriali i filmów.

Czytaj więcej...

List otwarty w sprawie powrotu pomnika Sediny w Szczecinie

Z dużym niepokojem przyjęliśmy fakt, iż w naszym mieście ma na powrót zagościć pomnik Sediny. Jak wiemy pomnik Sediny z fontanną, autorstwa prof. Ludwiga Manzla, odsłonięto 23 września 1898 r. na placu Tobruckim w obecności niemieckiego cesarza Wilhelma II, w połączeniu z uroczystością oddania do użytku Basenu Wschodniego w porcie na Łasztowni. Przez kilka dziesięcioleci był wizytówką miasta, aż do momentu, kiedy w tajemniczych okolicznościach zniknął.

Nie jest możliwe precyzyjne ustalenie skąd pochodzi nazwa „Sedina”.Jak twierdzi znamienity profesor historii Tadeusz Białecki twórca m.in. Encyklopedii Szczecina nazwę „Sedina” wymyślili niemieccy studenci w XIX wieku (czyli w okresie rodzącego się w Niemczech pangermanizmu) będący pod wpływem twórczości Klaudiusza Ptolomeusza, który obecnie znany jest z wielu błędnych hipotez. Celem tych działań było podkreślenie germańskiego charakteru naszego miasta, twierdzi tak również wybitny szczeciński historyk prof. Władysław Filipowiak.

Dziś dobrze wiemy, że boginię o takiej nazwie nie znajdziemy w mitologii germańskiej, ani w żadnej innej. Prawdopodobnie chodziło o „Sedna”, czyli bóstwo eskimoskie, występujące również jako „Sidne”, utożsamiane jako m.in. „pani świata podziemnego, krainy zmarłych”, „władczyni groźnych sił przyrody, morza i stworzeń morskich”, „pani pogody i fok”. „Sedna” utożsamia to z czym ludy eskimoskie zmagają się każdego dnia w swoim życiu, czyli z wielką wodą.

Czytaj więcej...

Projekt graficzny:
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 - Stowarzyszenie Na rzecz Tradycji i Kultury NIKLOT

Kontakt

Stowarzyszenie na rzecz Tradycji i Kultury "Niklot"

skr. poczt. 11
03-200 Warszawa 38

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oddział szczeciński

skr.poczt. 979
70-952 Szczecin

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.niklot.szczecin.pl

Oddział szkocki

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.szkocja.niklot.org.pl

Archiwum