naglowek

Protest przeciw przyznaniu Markowi Edelmanowi medalu Świętego Jerzego

Niniejszym zgłaszamy protest przeciw przyznaniu przez „Tygodnik Powszechny” Markowi Edelmanowi medalu Świętego Jerzego za „walkę ze złem i wytrwałe budowanie społecznego dobra”, co ma nastąpić 13 XI 1999r.

Protest nasz uzasadniamy faktem publicznego wzywania przez Marka Edelmana do zbrojnej agresji przeciw Jugosławii. Biorąc pod uwagę fakt jego autorytetu w opiniotwórczych środowiskach światowej elity globalistycznej poparcie to miało istotne znaczenie. Przyczyniło się m.in. do podjęcia przez ministra J. Fischera decyzji o przystąpieniu Niemiec do bombardowań.

 

Twierdzenia Marka Edelmana o „holocauście” ludności albańskiej w Kosowie okazały się nieprawdziwe, gdyż nie znaleziono przekonujących dowodów „masowych serbskich zbrodni”. Jednak posłużyły one prezydentowi Clintonowi za uzasadnienie dokonania agresji. W jej rezultacie NATO doprowadziło do usunięcia ludności nie-albańskiej z Kosowa, masowych cierpień cywilnej ludności serbskiej, cygańskiej i albańskiej, ogromnych strat gospodarczych oraz znacznych zniszczeń środowiska i dóbr kultury.

Autorytet Marka Edelmana wynika z jego udziału w powstaniu w getcie warszawskim. Żadne jednak bohaterstwo, ani współtworzenie historycznych wydarzeń nie daje monopolu na prawdę. Ubolewamy, że cień tragedii historycznej z jaką kojarzy się postać ostatniego dowódcy powstania w getcie, stał się parawanem zasłaniającym ciemne interesy elit politycznych i gospodarczych Europy Zachodniej oraz USA.

Za forum dyskusyjne „Konfederacja Dla Naszej Ziemi”: Piotr Bein, Mariusz Gałęski, Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub „Inaczej”, Marek Głogoczowski, Rafał Jakubowski, Stowarzyszenie „Ekofront”, Redakcja pisma „Żaden”, Barbara Krygier - redakcja pisma „Wspólnota”, Polska Wspólnota Narodowa, Polski Oddział Soboru Wszechsłowiańskiego - Eleonora Noszczyńska, Remigiusz Okraska, Mateusz Piskorski - redakcja pisma „Odala”, Stowarzyszenie „Niklot”, Olaf Swolkień, Andrzej Zgódka, Tomasz Szczepański - redakcja pisma „Trygław”, Stowarzyszenie „Niklot”, Kinga Władyka - redakcja pisma „Odala”, redakcja pisma „Trygław”, Stowarzyszenie „Niklot”.

Projekt graficzny:
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 - Stowarzyszenie Na rzecz Tradycji i Kultury NIKLOT

Kontakt

Stowarzyszenie na rzecz Tradycji i Kultury "Niklot"

skr. poczt. 11
03-200 Warszawa 38

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oddział szczeciński

skr.poczt. 979
70-952 Szczecin

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.niklot.szczecin.pl

Oddział szkocki

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.szkocja.niklot.org.pl

Archiwum