naglowek

Antywalentynki 14 lutego 2009 - Walentynki nie biorę!

PlakatZmiany kulturowe wywołane przeobrażeniami politycznymi i gospodarczymi, jakie zachodzą w naszym kraju wymknęły się spod kontroli jakiegokolwiek ministerstwa czy rządu. Z pozoru niegroźne i niemrawe „święto-nie-święto”, jakie pojawia się na naszych ulicach i na ekranach naszych telewizorów oraz komputerów w połowie lutego, wywołuje u trzeźwo myślących osób dreszcz niepokoju. Niepokoju oczywiście o naszych następców, o pokolenie młodych Polaków.

Młodzież nasza bez trudu przyjęła i rokrocznie kultywuje, interesującą z punktu widzenia społecznego i socjologicznego „tradycję”. Tradycję, która nie została przekazana przez starsze pokolenie, lecz stworzona przez dużą grupę drobnych sprzedawców pocztówek i kiczowatych pamiątek, wspomaganych przez nie mających NIC do przekazania dziennikarzy oraz producentów telewizyjnych seriali i filmów.

 

TO NIE JEST „ŚWIĘTO” MIŁOŚCI, LECZ KONSUMENTA!!!

I to konsumenta zdesperowanego i absolutnie niewybrednego, czyli kupującego cokolwiek i bez zastanowienia.

Dochodzimy tu do sedna sprawy, mianowicie efektu propagandy medialnej i konsumenckiego zawirowania związanego z dniem 14 lutego. Pozwalając rozwijać się obchodom „walentynkowym” doprowadzamy do obarczania „młodych głów” bagażem merkantylnych doświadczeń i widocznego u młodzieży braku gustu. Do tego dodać należy, iż „walentynki” to właściwie „święto” bez sensu! „Święto” miłości w środku zimy (luty oznacza srogi, zimny)?!? Już tu czuć odległość twórców i propagatorów „walentynek” (lub ich nieszczerość) od środkowoeuropejskiej rzeczywistości! Bo czyż nie lepiej obchodzić ŚWIĘTO MIŁOŚCI w okresie letnim, jak na przykład czynili to nasi słowiańscy przodkowie, w noc przesilenia letniego? Czy fakt zakupu kwiatka, drobnego upominku lub tandetnej laurki ma zastąpić prawdziwe uczucie i chwile spędzone z ukochaną osobą?

Stowarzyszenie na rzecz Tradycji i Kultury „Niklot” protestuje przeciwko społecznej aprobacie tego amoralnego zjawiska, jakim są tzw. „WALENTYNKI”. Wyrażamy głębokie ubolewanie i oburzenie w związku z faktem przyzwolenia Ministerstwa Edukacji Narodowej na obchodzenie „walentynek” w szkołach podstawowych i średnich, co kłóci się z tradycją polską i słowiańską.

Pobierz plakat (plik jpg 1,4 MB)

Projekt graficzny:
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 - Stowarzyszenie Na rzecz Tradycji i Kultury NIKLOT

Kontakt

Stowarzyszenie na rzecz Tradycji i Kultury "Niklot"

skr. poczt. 11
03-200 Warszawa 38

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Oddział szczeciński

skr.poczt. 979
70-952 Szczecin

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.niklot.szczecin.pl

Oddział szkocki

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.szkocja.niklot.org.pl

Archiwum